Alle Markten thuis

Alle Markten Thuis – Theatraal concert

De Borski’s 

Alle Markten Thuis – een muzikaal mozaïek van ontmoetingen met gewone mensen met buitengewone verhalen.

Wat gebeurt er als je écht luistert naar de mensen die je normaal voorbijloopt – de mensen die heel direct naast je leven? In Alle Markten Thuis trekken een violiste en een zangeres eropuit naar de markt waar zij toevallig naast wonen, in een poging contact te leggen met ‘de ander’ die soms zo ver weg lijkt te zijn. “Wie ben jij, en wat is belangrijk voor jou? Mag ik jouw verhaal horen, dan krijg je er van ons een levenslied voor terug.”

Zes ontmoetingen met marktkooplieden – van Volendamse visboer tot Surinaamse broodjesverkoper, van Amsterdamse poffertjesbakker tot Iraanse vaste klant – vormen de basis voor zes gloednieuwe muziekstukken in dit theatrale concert Alle Markten Thuis. Elk gesprek wordt doorgegeven aan een tekstschrijver en componist, die het verhaal omzet in muziek. Het resultaat: Een bonte mix van stijlen, perspectieven en klanken, uitgevoerd door zang, viool, harp en contrabas. Een verrassende, muzikale ode aan de markt als mini-maatschappij — vol humor, ontroering en herkenning.

Met hun eigen marktkraam als podium brengen makers en initiators Valentine Blangé en Isabel Pronk, samen De Borski’s, een ode aan het gesprek, het luisteren, en het van elkaar mogen verschillen. In een wereld die steeds verder versnippert, doen ze met dit project een poging om hun eigen muzikale bubbel in dienst te stellen van het verbinden: klassieke musici met marktmensen, verhalenvertellers met componisten, publiek met passant.

DE BORSKI’S

Datum:
zo 31 augustus

Tijd:
16.00 uur

Locatie:
Blauwkapel, Kapeldwarsweg 21, 3566 MP Utrecht

Prijs
€ 15,-

Datum:
ma 1 september

Tijd:
20.30 uur

Locatie:
Orangerie, Elswoutlaan 22, 2051 AE Overveen

Prijs
€ 15,-

Violiste Valentine Blangé en zangeres Isabel Pronk ontmoetten elkaar op het podium in 2021 en het was artistieke liefde op het eerste gezicht. Sinds die tijd speelden ze veelvuldig samen op grote podia als het Muziekgebouw aan ’t IJ, Tivoli Vredenburg en op televisie bij Podium Klassiek. Voor dit project brengen zij harpiste Michela Zanoni en contrabassist Benjamin de Boer mee, en nodigen een groep van zes bevriende componisten en schrijvers uit.

Tekst: Amanda Payne
Composities: Camiel Jansen, Sarah Neutkens, Jasmine Karimova, Michele Mazzini, Benjamin de Boer, Valentine Blangé.
Uitvoerders: Isabel Pronk (zang), Valentine Blangé (viool), Michela Zanoni (harp) en Benjamin de Boer (contrabas)
Coproductie met Stichting Klaterklanken