
Klaterklanken Scholendagen
Fort bij Rijnauwen
29 & 30 september 2025

Eind september 2025 organiseerde Klaterklanken ism Kunst Centraal de Klaterklanken Scholendagen. Tijdens het festival hebben wij gezien dat de formule van de Klaterklanken-concertwandelingen met een gevarieerd aanbod in korte concerten heel goed werkt bij kinderen. De Scholendagen zijn hieruit een logisch gevolg.
Op de Klaterklanken locatie Fort bij Rijnauwen (Bunnik bij Utrecht) organiseerden we twee dagen voor basisscholen uit Bunnik en omgeving. 400 leerlingen uit groep 5 en 6 maakten een concertwandeling over het fort van ca. 1,5 uur, met drie optredens door musici van ons Miniatuurtjesprogramma. Ter afsluiting was er een interactieve muziekworkshop. Elke Scholendag bestond uit 7 wandelingen tussen 9.30 en 15 uur voor 7 klassen, per dag namen ca 200 leerlingen deel.

Klaterklanken begeleidde muziekvakstudenten bij het maken van hun concert en hun optreden voor schoolklassen. De muziekvakstudenten doen tijdens de Scholendagen een schat aan ervaring op, waarmee Klaterklanken bijdraagt aan hun talentontwikkeling.
Behalve de impact op talentontwikkeling verrijken de Klaterklanken Scholendagen het lokale aanbod van educatieve activiteiten met klassieke muziek in Utrecht. Docenten en leerlingen waren heel erg enthousiast. De Klaterklanken Scholendagen voegen iets bijzonders toe.
